Malowanie ścian zewnętrznych – Vertishield FAQ

farba na zewnatrz

Coraz więcej klientów sięga po nasze zewnętrzne farby ścienne, by osiągnąć profesjonalne rezultaty i atrakcyjne wykończenie. Aby przybliżyć wam sposoby i metody aplikacji zamieszczamy kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania …

Na jakie rodzaje powierzchni można aplikować Vertishield?

Będą to przede wszystkim typowe powierzchnie zewnętrzne takie jak: beton, cegła, cement, azbest itp. Powierzchnie nienadające się do aplikacji farby Vertishield to powierzchnie o dużej gęstości lub niskim ssaniu podłoża takie jak cegła glazurowana, cegła inżynierska itp.

Czy mogę malować metal farbą Vertishield?

Tak, ale prosimy o kontakt z nami przed aplikacją. Prawdopodobnie będziesz potrzebować podkładu pod farbę. Zalecamy stosowanie podkładu na wszystkie powierzchnie aluminiowe jak również powierzchnie uprzednio malowane farbami olejnymi lub emulsjami.

Jak wyczyścić ściany przed malowaniem?

Powierzchnie powinny być czyste, suche i nośne, więc nie ma tutaj mowy o odpadających materiałach. Użyj ścianę pod ciśnieniem bez narażania materiału na uszkodzenie. Zalecamy zastosowanie również środka grzybobójczego Vuba-Fungicide* i pozostawienie do wyschnięcia, aby osiągnąc najlepsze wyniki.

Czy mogę malować wilgotne ściany?

Nie, przed aplikacją farby powierzchnia musi być całkowicie sucha. Zalecamy unikania malowania również podczas opadów, gdyż może mieć to wpływ na utwardzenie i ostateczne wykończenie produktu.

Czy Vertishield wypełnia otwory i pęknięcia w ścianach?

Owszem, farba jest w stanie wypełnić drobne niedoskonałości (pęknięcia “pajączkowe”) jednakże wszystkie większe i widoczne pęknięcia i uszkodzenia powinny być wypełnione odpowiednim środkiem do naprawy ścian Vuba. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Ile warstw powinno się nakładać?

Dwie. Niektórzy nasi klienci rozcieńczają pierwszą warstwę z 10% czystej wody w celu zapewnienia efektywnej absorpcji na powierzchni ściany.

Czy mogę korzystać z tej farby zimą?

Tak, o ile nie ma mrozu, a temperatura jest wyższa niż 5 stopni Celsjusza. Dla pewności zaczekalibyśmy jednak aplikacją na wiosnę biorąc pod uwagę nasze polskie mrozy :-)
Jeśli macie jakieś pytania dotyczące malowania ścian na zewnątrz, skontaktuj się z nami na 3263 04 293 lub biuro@vuba-group.co.uk