Jaką farbę wybrać? Najczęściej zadawane pytania

Zanotowaliśmy kilka stale pojawiających się pytań dotyczących farb podłogowych. Przychodzimy do was zatem z pomocą, aby ułatwić zakup odpowiedniej farby.

Chcę pomalować garaż. Jaką mam pewność, ze farba nie będzie odchodziła?
Gdy podłoga zostanie prawidłowo przygotowana (mamy tu na mysli wyczyszczenie posadzki) kazda z naszych farb spełni swoją rolę nawet na garażowej posadzce. Farba garażowa z naszej oferty jest produktem niskobudżetowym. Gdy oczekiwany jest jednak długi okres użytkowania farby szczególnie polecamy naszą farbę epoksydową na bazie wody (zobacz następne pytanie).

Mam swieży beton, jak długo muszę odczekać przed pomalowaniem posadzki?
Zasada jest taka, aby poczekać, aż beton osiągnie wilgotność 25% lub mniej . Możesz zakupić specjalistyczny sprzęt do testowania wilgotności (szukaj pod hasłem wilgotnościomierz do betonu) co nie powinno kosztować więcej niż 400 zł. Posiadamy jednak w naszej ofercie farbę epoksydową na bazie wody , która może być aplikowana nawet na swieżym, dwutygodniowym betonie. Farba ta pozwala betonowi oddychać i w pełni dojrzeć bez uszkodzenia powłoki.

Moja posadzka czesto jest narażana na rozpuszczalniki i chemikaliia. Ktora z farb jest najbardziej odporna na chemikalia?
Prawie każda farba ucierpi, jeśli poddawana bedzie kontaktowi ze szkodliwymi substancjami chemicznymi/rozpuszczalnikami. Pierwszy i najważniejszy czynnik na który warto zwrócic uwagę jest odpowiednia konserwacja. Podłoga powinna być umyta bieżącą wodą i oczyszczona w ciągu nie więcej niż 30 minut od wycieku. Nasz najbardziej odpowiedni produkt odporny na chemikalia to nasza Vuba-Coat Chemicoat. 

Podłoga w moim magazynie poddawana jest ciągłemu ruchowi wózków widłowych. Który produkt będzie najbardziej odpowiedni ?
I znowu – sprzątanie i konserwacja są ważnymi czynnikami w przedłuzeniu żywotnosci każdej farby. Niezbędne jest upewnienie się, że wszelkie zanieczyszczenia typu żwir, piasek, gruz są regularnie zmiecione z posadzki w fabryce, a koła pojazdów są gumowe. Farba najbardziej odporna na ruch pojazdów to farba przemysłowa Ultragloss (link)

Która farba podłogowa będzie najlepsza na podesty drewniane?
Wszystkie farby z działu Vuba – Coat bedą przylegały do podłoży drewnianych (jak np sklejka, płyta OSB) natomiast naszym faworytem jest elastyczna farba do drewna która posiada właściwości dostosowania się do podłoża wraz z jego ruchem bez ryzyka odpryskiwania- jest zatem najbardziej odpowiednia.

Chcę zabezpieczyć moją betonową podłogę przed kurzem. Nie chcę jej natomiast malować. Co radzicie?
Produkt przeznaczony specjalnie do uszczelniania podłóg betonowych przed pyleniem to bezbarwny lakier epoksydowy Duragloss. Charakteryzuje się on znakomitą odpornością na ścieranie, chemikalia oraz wysoką wytrzymałością. Przeznaczony do porowatych podłoży. Lakier do betonu Duragloss znakomicie nadaje się nie tylko do zabezpiecznia posadzki przed pyleniem, ale także jako składnik zestawu posadzki epoksydowej.

Aby uzyskać więcej porad kontakt na 32 63 04 293